Bycie fit i uprawianie sportu jest teraz trendy. Szczególnie latem, gdy dodatkowo aktywności fizycznej sprzyja słoneczna pogoda. Wtedy prym zaczynają wieść soczewki, które są znacznie wygodniejsze w trakcie uprawiania sportu niż tradycyjne okulary korekcyjne.

Jakie soczewki powinniśmy wybrać na lato? Rozwiązaniem, które powinno chodzić nam po głowie, jeśli mamy dużo kontaktu ze słońcem, są soczewki z filtrem UV. Dzięki nim zabezpieczymy się przed zgubnym wpływem promieni słonecznych. Szczególnie powinno dotyczyć to osób, które dużo czasu spędzają na plaży, biegają w upalne dni czy też na przykład grają w tenisa w okolicach południa.

Wtedy słońce jest najbardziej rażące i przy tym niebezpieczne. Soczewki z filtrem są w zasadzie równie bezpieczne i skuteczne pod względem ochrony jak dobre okulary przeciwsłoneczne. W innym przypadku – można po prostu łączyć soczewki z okularami przeciwsłonecznymi.

Często jest to rozwiązanie wygodniejsze i łatwiejsze. Szczególnie, że okulary przeciwsłoneczne są w stanie zablokować nawet 99% promieni UV, a my nie musimy zmieniać soczewek i kupować specjalnie nowych. Może to być opcja ekonomiczna, a jednocześnie nawet skuteczniejsza.

Lato to również okres, kiedy warto często zmieniać soczewki – zapewni nam to lepszą ochronę zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i przed wiatrem czy piaskiem. To nie przypadek, że wiele zapaleń spojówek ma miejsce właśnie latem. Wtedy higiena związana z soczewkami kontaktowymi jest niezwykle ważna.