Z profilaktyką wzroku nie ma co zwlekać – dzieci już od najmłodszych lat powinny być regularnie kontrolowane, aby ich oczy odpowiednio funkcjonowały także w dojrzałym wieku. Jak zadbać o profilaktykę naszych dzieci? Tak naprawdę ważny jest już okres samej ciąży – przebyte w jej trakcie choroby takie jak różyczka czy toksoplazma mogą prowadzić do schorzeń oczu jeszcze nienarodzonego dziecka. Choć zdarzają się także choroby genetyczne, to jednak na wszelkie inne dolegliwości mamy duży wpływ – dlatego tez kobieta w ciąży nie powinna pić niepasteryzowanego mleka ani też spożywać surowego mięsa. Tuż po urodzeniu niemowlaka powinien czekać zabieg.

To sposób przed uciążliwą dolegliwością zwaną ropotokiem. Podczas zabiegu przemywa się oczy dziecka kwasem bornym, a później zakrapla jednoprocentowym roztworem lapisu. Ważna dla dzieci jest także odpowiednia dieta. Jadłospis naszych dzieci powinien być ułożony tak, aby do ich organizmu codziennie dostarczana była niezbędna dawka witamin i minerałów, potrzebnych do prawidłowego rozwoju zmysłu wzroku.

Ważne jest, aby w menu zawrzeć warzywa, owoce czy białe mięso – te składniki dostarczą organizmowi dawkę witaminy A i C, które niezwykle korzystnie wpływają na oczy. Do tego dochodzą regularne badania wzroku u okulisty. Kontrole są niezbędne i pozwalają szybko wykryć wszelkiego rodzaju schorzenia. Dzięki kontrolnym wizytom możemy mieć pewność, że wzrok rozwija się wzorcowo, a my nie musimy stosować żadnych lekarstw, kropli czy też okularów korekcyjnych.