Znacie tą strasznie dokuczliwą dolegliwość, jaką są opadające powieki? Niestety z tym problemem mierzy się bardzo wiele osób. Problematyczne jest to przede wszystkim nie tylko dlatego, że bardzo nieestetycznie to wygląda, ale jest wręcz problemem zdrowotnym.

Dlaczego? Opadająca w ten sposób skóra może utrudniać nam widzenie. Jak więc sobie z tym poradzić? Podstawowym rozwiązaniem jest operacja plastyczna powiek.

Profesjonalnie jest ona nazywana blefaroplastyką. Zabieg ten może być wykonywany zarówno dla powiek górnych, jak i dolnych, w zależności od potrzeb danej osoby.

W trakcie tego typu operacji chirurg usuwa te fałdy skóry, które są w nadmiarze, a także woreczki tłuszczowe. Przed zabiegiem korygującym opadanie powiek, potrzebne jest dokładne i kompleksowe badanie, aby chirurg mógł stwierdzić, czy i jaki zabieg jest możliwe do wykonania w tej sytuacji.

Należy zwrócić uwagę chociażby na takie aspekty organizmu jak wielkość szpary powiekowej czy odległość między źrenicami a brzegami powiek. Kontrolowana jest także ostrość widzenia, jak i samo pole widzenia.

Najczęściej do przeprowadzenia zabiegu wystarczy znieczulenie miejscowe. Istnieją różne zabiegi, które mogą przynieść różne rezultaty.

Dla powiek górnych może być to chociażby operację Fasanellova-Servatova, resekcję mięśnia dźwigacza powieki czy zawieszenie powieki na mięśniu czołowym. W przypadku powieki dolnej opcje są dwie – jedna to cięcie przeprowadzane pod rzęsami, a druga to cięcie laserowei, od spojówki aż do powieki.