Niestety, ale okulary to w dzisiejszych czasach wręcz obowiązek. Bez względu na wiek, z różnych względów schorzenia oczu są coraz popularniejsze i powszechniejsze. Problemy te dotykają także dzieci, które są zmuszone nosić okulary. Jak przyzwyczaić swoje pociechy do noszenia okularów i oprawek? Przede wszystkim warto zadbać o to, aby dziecku oprawki się podobały.

Gdy już wiemy, że okulary są konieczne, to warto zabrać dziecko na zakupy. W końcu to, co będzie się podobało, będzie chętniej noszone. Dlatego też dobór odpowiednich pod względem estetycznym oprawek jest jednym z podstawowych kryteriów, aby nasz malec przyzwyczaił się do ich noszenia, a cały ten proces przebiegł w miarę bezboleśnie. Warto także na zapas kupić dziecku okulary plusy, które powinno używać do komputera i oglądania telewizji.

Mówi się, że to idealny sposób na walkę z krótkowidztwem. W ten sposób już powoli przygotujemy dziecko do noszenia okularów, a jednocześnie w pewien sposób zastosujemy działanie profilaktyczne. Nasze dziecko może nie zdawać sobie z tego, jak ważny jest jego wzrok, więc do okularów powinniśmy przyzwyczajać je stopniowo. Kolejny sposób, to po prostu pokazanie dziecku, że noszenie okularów to nic strasznego.

Gdy okulista zaleci ich noszenie naszemu dziecku, to również i my możemy zacząć nosić zerówki, aby dać naszemu malcowi przykład. Nasi podopieczni lubią wzorować się na rodzicach, a to może szybko zachęcić je do noszenia okularów.