Nawilżanie powiek i oczu to bardzo ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbamy, to szybciej pojawią się zmarszczki i podkrążone oczy będą codziennością, a do tego zagrożeniem będzie także zespół suchego oka.

Jak sobie radzić, aby nie dopuścić do tych okoliczności i regularnie nawilżać powieki oraz kanały łzowe? Wysuszone oczy mogą być bardzo poważną i dokuczliwą dolegliwością. Mogą wpływać nie tylko na ostrość widzenia, ale także na jego pole.

Dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie kanału łzowego. W tym celu najlepiej wykorzystać sztuczne łzy, które mogą nabyć za kilka złotych w aptece i to bez recepty.

Jest to w pełni bezpieczny preparat, który zarówno pomaga w radzeniu sobie z suchością oczu, jak też może być profilaktycznym działaniem. Należy jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju krople to w większości przypadków już leczenie, a najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka.

Dla przykładu sztuczne łzy mogą wspomagać nasze oczy, ale nie poradzą sobie z zapaleniem spojówek czy rogówki. To tylko pomoc dająca ulgę, ale nie środek działający jak lekarstwo.

Do nawilżania powiek najlepsze są naturalne kremy, o zawartości takich składników jak kolagen czy też oleje roślinne. Dzięki nim powieki nie powinny opadać ani być opuchnięte.

Doskonałym rozwiązaniem nawilżającym skórę wokół oczu są także maseczki i okłady, które można samodzielnie przygotować w domu. Wśród najpopularniejszych i najprostszych do wykonania zaliczamy maseczkę ze świeżego ogórka czy też okład z herbaty.