Dbanie o oczy to nie powinien być jednorazowy proces, ale stałe staranie o ich jak najlepszy stan. W końcu oczy to jeden z naszych najważniejszych narządów. Jak dbać o nie na co dzień, aby nie mieć z nimi większych problemów? Choć wielu wydaje się to nieprawdopodobne, to ogromny wpływ na wzrok i oczy ma nasza dieta.

Tak, to co jemy, ma bardzo duży wpływ na nasz wzrok. Różnego rodzaju witaminy jak chociażby witamina A czy B korzystnie wpływają na oczy. Dlatego też wprowadzić sobie taką dietę, która będzie bogata w różnorodne składniki z dużą zawartością witamin oraz minerałów.

Dlatego w codziennym jadłospisie warto mieć takie pozycje jak warzywa, owoce, drób czy też ryby. Lato i zima to także trudny czas dla naszych oczu. O ile siła promieni słonecznych latem wydaje nam się popularna, to i zimą należy na nie uważać.

Ochroną przed nimi będą oczywiście okulary z filtrem UV, które powinny zapobiec schorzeniom związanych ze zbytnim naświetleniem oczu. Jakie zagrożenia wiążą się z niechronieniem oczu przed słońcem? Wystarczy wymienić zaćmę czy też schorzenia rogówki. Kolejna kwestia to długość snu.

To właśnie sen jest czasem, gdy nasze oczy mają chwilę odpoczynku i mogę się zregenerować przed kolejnym dniem w pracy. Dlatego też powinniśmy spać regularnie i to co najmniej siedem godzin dziennie. Jeśli nie będziemy trzymać się tej zasady, to musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

I nie chodzi tutaj o zaczerwienienie oczu czy też ich podkrążenie, a bardziej o problemy zdrowotne takie jak zespół suchego oka.