Wzrok to jeden z naszych zmysłów i odgrywa kluczową rolę dla naszego codziennego życia. Bardzo trudno jest wyobrazić sobie nagłą utratę wzroku. Dlatego też powinniśmy dbać o nasze oczy, bez względu na to, ile mamy lat.

W jaki sposób robić to prawidłowo? Warto zadbać o dobrą dietę, bogatą w witaminy. Takie składniki jak witamina A czy C wzmacniają nasz wzrok, a dobrze wpływają także na skórę wokół oczu. Dlatego też warto na zapas myśleć o swoim cotygodniowym menu i opierać je na takich produktach, które pomogą naszym oczom.

Do tego grona zapisać można orzechy ciemny ryż, owoce cytrusowe i wszelkiej maści warzywa. Niebezpieczne dla wzroku są także używki, które powinniśmy kompletnie wyeliminować albo chociaż ograniczyć. Badania pokazują, że osoby palące są znacznie bardziej narażone na zaćmę.

Alkohol z kolei wypłukuje witaminy z naszego organizmu, które są przecież niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego wzroku. Dlatego też jeśli zależy nam na naszych oczach, to używki powinny odgrywać w naszym życiu drugoplanową rolę. Kolejna kwestia to nie przemęczanie oczu.

Chodzi tutaj zarówno zbyt długą pracę bez przerw, jak i o odpowiednią liczbę godzin snu. Jeśli ciągle wpatrujemy się w jeden punkt, dla przykładu ekran monitora, to nadwyrężamy w ten sposób wyraźnie nasze oczy. Aby oczy się regenerowały, potrzebują co najmniej 7 godzin snu dziennie.

To wtedy mają swój moment, kiedy mogą spokojnie dojść do formy. Pamiętajmy o tym, że o wzrok należy dbać niezależnie od wieku. Zarówno osoby starsze, jak i młodsze, powinny przykładać do higieny oczu dużą wagę!.