Skóra wokół oczu to jedno z najwrażliwszych części naszego ciała, dlatego też trzeba się bardzo postarać, aby odpowiednio o nią zadbać. Jakie kosmetyki powinny na stałe znaleźć się w naszej kosmetyczce, aby pielęgnować skórę wokół oczu i powieki? Niezwykle ważne są kremy nawilżające okolice oczu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby skóra zanadto się nie wysuszała i nie marszczyła. Pomóc w tym mogą preparaty na bazie oleju roślinnego czy kolagenu.

Warto zwrócić także uwagę na konsystencję takich kremów – najlepiej, żeby nie były za gęste i dobrze się wsiąkały. Często ważne są jednak nie tylko same kosmetyki, ale także to, jak traktujemy skórę. Chodzi tutaj przede wszystkim o demakijaż. Powinien być on robiony dokładnie, aby w nocy do oczu nie przedostały się żadne resztki tuszu.

Demakijaż powinno się robić także na tyle delikatnie, aby nie rozciągać skóry, co może spowodować mało estetyczne wrażenia. Dlatego do demakijażu warto używać specjalnych preparatów, na przykład mleczka do demakijażu, które nie tylko nie podrażniają skóry, ale wręcz działają kojąco. Kupując produkty do oczu warto zwrócić uwagę także przede wszystkim na składniki. Szczególnie powinniśmy rozglądać się za kosmetykami, które witaminę C czy witaminę B.

Cenionym elementem jest także aloes, rumianek czy ekstrakt ze świetlika. Skuteczne są również kosmetyki, które możemy przygotować sami – dlatego też warto rozważyć robienie maseczek i okładów, które ukoją skórę wokół oczu.